Диканський історико - краєзнавчий музей
ім. Д. М. Гармаша
Експозиція музею розміщена у 9-и залах.
Перші два зали експозиції знайомлять з географічним положенням диканського краю, адміністративно-територіальним поділом, корисними копалинами, рельєфом, кліматичними умовами, флорою і фауною.
Диканський район утворений 7 березня 1923 року як адміністративна одиниця Харківської області, а з утворенням в 1937 році Полтавської області увійшов до її складу. З 26 листопада 2020 року за новим адміністративно-територіальним поділом утворена Диканська селищна територіальна громада, яка увійшла до Полтавського району Полтавської області.
Станом на 1 січня 2021 року в Диканській громаді проживало близько 18 тис. осіб, з них майже 8 тис. є мешканцями селища Диканька.
Мала планета-астероїд №2922 отримала назву «Диканька». Планета має діаметр 7,5км, обертається навколо Сонця за три роки і вісім місяців.






Експозиція 3-го і 4-го залів музею знайомить відвідувачів з найдавнішою історією краю, з побутом місцевих мешканців з давніх часів і до кінця ХІХ ст., подає колекцію етнографічного матеріалу, розкриває історію Диканьки як родового гнізда родини Кочубеїв.




П’ятий зал музею розповідає про події в краї в перші чотири десятиліття ХХ ст., які характеризувалися катастрофічними змінами в суспільному, політичному і економічному житті.




Шостий зал музею розповідає про героїчні і трагічні сторінки історії Другої світової війни, про перший в Україні повний дивізіонний залп «Катюш» і про опір місцевого населення фашистській окупації.




Сьомий зал музею знайомить відвідувачів з історією диканського краю з післявоєнного часу до кінця 80-х років, коли дуже швидко розвивалась промисловість і сільське господарство та велося активне будівництво газокомпресорних станцій, переробних підприємств харчової промисловості та споруд соціального спрямування – шкіл, дитячих садків та лікувальних закладів.




Зал сучасності охоплює період з 1991 року, коли зі створенням незалежної Української держави в районі з’явилися нові підприємства ТОВ «Інверт», «ДиканькаМлин», «Укрпродснекгруп», фермерські господарства «Подоляка» та «Сади Полтавщини». Експозиція висвітлює також соціальний та культурний розвиток диканського краю.




Дев’ятий зал музею присвячений участі диканчан в подіях Революції Гідності, АТО та ООС на сході України.



