top of page

    Слово «Диканька» у більшості людей асоціюється з чимось поетичним, таємничим, загадковим, дещо навіть, казковим, вигаданим. Насправді Диканька – селище, яке не тільки оспіване у світовій літературі                    О.С. Пушкіним, М.В. Гоголем, М.К. Башкирцевою, А.Р. Вільямсом, а й місце значних історичних подій, як родове гніздо Кочубеїв – відомих представників української  козацької верхівки з середини XVII ст., а з часів Полтавської битви і до початку ХХ ст. – державних діячів Російської імперії. А ще чудова природа, неперевершена національна самобутність жителів краю, обряди і традиції, все це приваблює сюди і надихає творчих людей – діячів культури і мистецтва, поетів, письменників, художників.

    Докладніше про природу і історію всесвітньо відомої Диканьки розповідає експозиція історико-краєзнавчого музею ім. Д.М.Гармаша, який розпочинався з громадського музею,  

Також завітайте

створеного в  1959 році учителем історії середньої школи селища Т.А.Перцюком. Уже в 1967 році музей отримує звання народного, а в кінці 1978 року стає державним. Рішенням сесії Диканської районної ради в червні 1999 року музею присвоєно ім’я            Д.М. Гармаша – першого директора державного музею. Нині фондова колекція історико-краєзнавчого музею налічує близько 10 тис. експонатів. Історико-краєзнавчий музей ім. Д.М. Гармаша і картинна галерея                   ім. М.К. Башкирцевої нині є візитними картками диканського краю.

    Крім оглядових та тематичних екскурсій по експозиції музею і картинної галереї, пропонуються екскурсії до пам’яток архітектури Тріумфальної арки, Свято-Миколаївської та Свято-Троїцької церков, до заповідних зон РЛП «Диканський» Кочубеївських дубів і Бузкового гаю.

 

Наша адреса:

Диканський історико-краєзнавчий музей ім. Д.М.Гармаша:

вул. Незалежності, 68

смт. Диканька Полтавської області 38500

тел. 099-94-24-202(контактний)

E-mail:museumdikanka@gmail.com

Картинна галерея ім. М.К.Башкирцевої:

вул. Незалежності, 72

смт. Диканька Полтавської області 38500

тел. 099-94-24-202(контактний)

Режим роботи музею і картинної галереї:

з 9-00 до 17-00

п’ятниця з 9-00 до 16-00

вихідний день: понеділок

Вартість екскурсій:

для дорослих:  група до 10 чол. - 100 грн., більше – 200 грн.

для дітей: група до 25 чол. - 100 грн.

Вартість вхідних квитків:

для дорослих – 20 грн.

для дітей – 10 грн.

bottom of page